Oficjalny komunikat dotyczący trasy

Oficjalnie potwierdzamy, że w wyniku pomyłki, trasa Biegu Uniwersytetu Medycznego 2017 była dłuższa dokładnie o 175 metrów od dystansu 10 km.

Ustaliliśmy to przy użyciu trzech niezależnych metod pomiarowych. Informacja w sprawie długości trasy sobotniego biegu jest ostateczna.

Trasa została w tym roku prawidłowo zaprojektowana i zmierzona, uzyskała atest PZLA. Firma zewnętrzna realizująca zabezpieczenie trasy nie przedstawiła dotychczas oficjalnego stanowiska. Natomiast dokumentacja fotograficzna wskazuje na poprawne ustawienie zabezpieczenia skrzyżowania ul. Sudeckiej i Alei Lipowej.

Płotek został przestawiony przez osobę z zewnątrz pomiędzy objazdem trasy (policja i wykonawca) a startem biegu. Bieg pilotowany był przez policjanta na motocyklu, za nim jechał samochód z napisem Pilot. Policjant objechał trasę z organizatorem dzień przed zawodami (29.09.2017). Skrzyżowanie to było zabezpieczone przez Straż Miejską dokładnie poinformowaną o właściwym przebiegu trasy (mapa + wykaz ulic).

Po dotarciu do skrzyżowania brak płotka spowodował pomyłkę prowadzącego, za nim pojechał Pilot, a następnie zawodnicy pobiegli za nimi…

Wyniki zawodów pozostają bez zmian. Dotyczą wykazanego powyżej dystansu.

Z powodu opisanego powyżej błędu jest nam bardzo przykro i wszystkich zawodników serdecznie przepraszamy.

Należy zaznaczyć, że charytatywny cel biegu został spełniony, zebraliśmy potrzebną kwotę na wszczepienie Darii implantu słuchowego. Wynik zbiórki zostanie przedstawiony w osobnym komunikacie. Za Wszystkie przekazane datki serdecznie dziękujemy!