RCKiK partnerem BUM

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu istnieje od 1946 r. Posiada 3 Terenowe Oddziały: w Głogowie, Legnicy
i Lubinie. Należy do największych jednostek służby krwi w Polsce pozyskujących krew i jej składniki w ramach poboru stacjonarnego i wyjazdowych akcji na rzecz ratowania zdrowia i życia pacjentów kilkudziesięciu wieloprofilowych szpitali i klinik Dolnego Śląska, w tym Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Priorytetem RCKiK we Wrocławiu jest nie tylko jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług, ale także stworzenie swoistej więzi między krwiodawcami a pacjentami leczonymi krwią i jej składnikami, czego wyrazem jest hasło „Homo Homini” – „Człowiek – Człowiekowi”.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wyraża słowa uznania dla tak cennej inicjatywy, jaką jest Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wszelkie działania upowszechniające ochronę i promocję zdrowia są zawsze przez nas gorąco wspierane. Życzymy organizatorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje przedsięwzięcia wszelkiej pomyślności w jego realizacji.