Utrudnienia w związku z BUMWRO2017

Startujemy 30 września o godz. 10.00. Trasa, poprowadzona ulicami Wrocławia, rozpocznie i skończy się na terenie przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Ostatni biegacz spodziewany jest tam w okolicach południa.

– Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców osiedla Borek i przemieszczających się w tym rejonie wrocławian – mówi dyrektor BUMWRO dr hab. Tomasz Zatoński. – Nasi wolontariusze rozdali tysiąc ulotek informujących o utrudnieniach, spotkaliśmy się z Radą Osiedla, poprosiliśmy o pomoc w dotarciu z informacją tamtejszego proboszcza. Prosimy też o przeparkowanie aut, by pozostawić biegnącym wolną ulicę. To zaledwie dwie sobotnie godziny – zachęcamy do wyjścia na ulicę i kibicowania zawodnikom. Wsparcie będzie dla nich niezwykle ważne – zapewnia dr Zatoński.

To już trzecia edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego. W tym roku, ze względu na remonty, trasa uległa zmianie, wyznaczają ją tym razem ulice: Borowska, Działkowa, Brossa, Ślężna, Dębowa, Wiązowa, Kasztanowa, Januszowicka, Kampinoska, Sochaczewska, Akacjowa, Lipowa, Sudecka, Pułtuska, Garwolińska, Skierniewicka, Rawska, Cisowa, Sudecka, Lipowa, Wiązowa, Dębowa, Ślężna, Brossa, Działkowa, Borowska.

Konieczne będą także zmiany w kursowaniu linii 144. Autobusy kursujące w kierunku pętli przy ulicy Wojszyckiej zostaną skierowane objazdem od alei Wiśniowej przez ulicę Ślężną z pominięciem przystanków Jarzębinowa i Skierniewicka. W kierunku przeciwnym, do pętli przy ulicy Kamieńskiego, autobusy zostaną skierowane objazdem od ulicy Wyścigowej przez ulicę Waligórskiego i Powstańców Śląskich do alei Hallera z pominięciem przystanków: Skierniewicka, Jarzębinowa i Sudecka. Na trasie objazdu autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach w ciągu ulicy Ślężnej, a w kierunku pętli przy ulicy Kamieńskiego na przystanku park Południowy, Krzyki oraz Orla przy ulicy Powstańców Śląskich.

Bieg rozegrany zostanie na atestowanym odcinku 10 km dla dorosłych i na 3 dystansach dla dzieci – te zawody odbędą się na terenie przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Elektroniczne zapisy zostały już zamknięte. Dorośli zapisać się będą mogli jeszcze w Biurze Zawodów w piątek 29.09 od godz. 16.00 do 19.00 i w sobotę o godz. 08.00 do 09.00.

Imprezie, tradycyjnie, towarzyszyć będzie miasteczko biegowe z mocnym akcentem na profilaktykę prozdrowotną. Po raz kolejny zorganizowana została także zbiórka charytatywna. W tym roku organizatorzy chcą pomóc 14-letniej Darii. Dziewczynka cierpi na wiele schorzeń, ale w życiu codziennym najbardziej przeszkadza jej niedosłuch. Poprawę przynieść może operacja wszczepienia implantu – jej koszt to 30 tysięcy złotych. Na ten cel przeznaczone będą wszystkie wpłaty z zawodów dla dzieci, a także przeprowadzone w czasie imprezy zbiórki i licytacje. Wpłacać można niezależnie od udziału w imprezie na konto fundacji Biegaj dla Zdrowia Nr konta – Raiffeisen Bank Polska S.A.: 21175000120000000029151717 z dopiskiem „Pomóż Darii usłyszeć”. Liczy się każda wpłata.