BUMWRO 2020 nie odbędzie się

Drodzy Biegacze,

to była wyjątkowo trudna decyzja. Ze względu na sytuację epidemiczną jesteśmy zmuszeni by odwołać tegoroczną edycję imprezy.

Po długich rozmowach związanych z realizacją tegorocznej edycji Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, oficjalnie informujemy, że BUMWRO2020 się nie odbędzie.

Kierując się  zaleceniami związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, uważamy za nierealne, aby przeprowadzić zawody w znanej Wam formie.

Pomimo znoszenia kolejnych ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią, nie wyobrażamy sobie również, aby cele, które przyświecają BUMWRO, takie jak m.in. promowanie biegania zarówno wśród osób zdrowych i niepełnosprawnych oraz integracja środowiska biegowego, mogły być zrealizowane bez potencjalnego zagrożenia zdrowia jego uczestników.

Wierzymy, że w kolejnym roku Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ponownie znajdzie się w Waszych biegowych kalendarzach – do zobaczenia na starcie.

Dyrektor BUMWRO dr hab. Tomasz Zatoński, prof. Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu