Podarowaliśmy Bartkowi wózek elektryczny

Bartek to kolejny mały wielki bohater BUMWRO, któremu mogliśmy pomóc. Jeszcze jeden uśmiech na twarzy – dla nas ogromna radość i satysfakcja!

Chłopiec jest pozytywnym, wrażliwym i pogodnie nastawionym nastolatkiem. Mimo nieuleczalnej, postępującej choroby genetycznej (dystrofii mięśniowej Duchenne’a) prowadzi bardzo aktywny tryb życia. W okresie wakacyjnym często wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, lubi poznawać uroki polskiej przyrody.
Bartek mieszka w Zgierzu koło Łodzi, gdzie ma wielu przyjaciół i kolegów. Chętnie się z nimi spotyka i spędza czas w parku. Jego choroba odebrała mu możliwość poruszania się na własnych nogach i od ponad trzech lat porusza się na wózku aktywnym. Jednak długie dystanse nie są już dla niego, gdyż ma coraz słabsze ręce z powodu zanikających mięśni.
Bartek jest rehabilitowany 6 razy w tygodniu, a w dzień wolny aktywnie spędza czas na pływalni lub zajęciach z doskonalenia poruszania się na wózku. Jest pracowity i bystry. Szóstą klasę szkoły podstawowej skończył z czerwonym paskiem.

W biegu W-skersów podczas tegorocznego BUMWRO2018 pobiegł razem ze swoją fizjoterapeutką oraz jej tatą i koleżanką. Po dekoracji Bartek otrzymał od Fundacji Biegaj dla Zdrowia wózek elektryczny. Dzięki wsparciu dostawcy prądu Grupie Akumar mogliśmy wyposażyć sprzęt w niezbędne akumulatory.

     

0