Pomóżmy Darii usłyszeć

Daria ma 14 lat. I szansę, by pierwszy raz w życiu usłyszeć. Wystarczy jeden zabieg wszczepienia implantu. Niestety procedura nie jest refundowana. W tym roku zbiórka na Biegu Uniwersytetu Medycznego przeznaczona będzie na ten cel.

Daria uczy się w gimnazjum w Oławie, ale jej życie bardzo się różni od życia rówieśników. Dziewczynka wymaga opieki wielu specjalistów: endokrynologa, okulisty, nefrologa, ortopedy, kardiologa, laryngologa. Tym, co najbardziej przeszkadza Darii, jest poważny niedosłuch. Wykryto go podczas przesiewowych badań słuchu przeprowadzanych u każdego noworodka.

Z roku na rok Daria słyszała gorzej. Przeszła wiele skomplikowanych operacji. Niestety na lewo ucho nie słyszy dziś wcale, na prawe minimalnie. Przez to Daria jest nieśmiała, wycofana i ma trudności w nawiązywaniu kontaktów z koleżankami i kolegami. Coraz bardziej zamyka się w sobie.

Wraz z zespołem specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego postanowiliśmy pomóc Darii. Zakwalifikowaliśmy dziewczynkę do operacji implantu słuchowego, który poprawi słyszenie i odmieni jej życie.

Uczestnicy biegu od 2016 r. angażują się także w pomoc dzieciom, dotkniętym m.in. wadami wrodzonymi i chorobami rzadkimi. W minionym roku w ramach akcji „Biegamy – pomagamy” zebraliśmy 10 tys. zł. Pieniądze z opłat startowych biegu dla dzieci – BUMkids i od darczyńców w całości zostały przeznaczone na rehabilitację i zakup protezy dla rocznej Julii Kozłowicz, która urodziła się bez rączki.

W tym roku chcemy pomóc Darii. Nasi specjaliści za darmo przeprowadzą zabieg. Niestety operacja nie jest refundowana, a koszt implantu wynosi ok. 30 000 zł.

Pomóc może każdy. Apelujemy do ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu implantu. Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji „Biegaj dla Zdrowia”,
nr konta – Raiffeisen Bank Polska S.A.: 21175000120000000029151717 z dopiskiem „Pomóż Darii usłyszeć”.

30 września podczas biegu Uniwersytetu Medycznego przeprowadzimy licytacje i zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć ten cel.

Regulamin zbiórki znaleźć można na naszej stronie w zakładce Regulaminy.

Pomóżmy Darii usłyszeć.

 

0